XXVI Niedziela Zwykła

1. Drodzy Parafianie. W tygodniu ogłoszono wyniki głosowania na projekty Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Parafianom, Prezydentowi Sopotu i Radnym z Sopotu, którzy wspierali projekt renowacji kapliczni Stella Maris (Okręg 3, projekt 17). Figura Maryjna jest wyjątkowym symbolem naszego miasta i będzie odnowiona za kwotę 250 000 zł. Jednocześnie zwracamy się do wszystkich z apelem, aby do czasu wykonania renowacji figury maryjnej (przechodząc czy przejeżdżając samochodem) odmówić „Pozdrowienie Anielskie” („Zdrowaś Mario”). Podziękujemy Maryi za opiekę nad Sopotem, naszymi parafiami, rodzinami, a szczególnie za wolną Ojczyznę.
2. W tygodniu kontynuowane były prace przy świątyni, m.in. pomalowano ławki i porządkowano teren obok grobów kapłanów.
3. W październiku zapraszamy na różaniec codziennie na godz. 17.30; dzieci zapraszamy na różaniec do kościoła w każdą środę na godz. 16.30.

4. Zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym we wtorek na godz. 18.45 do salki na plebanie
5. Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza na Mszę świętą z modlitwą uwielbienia w najbliższy czwartek na godz. 19.00.
6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek, 4 października br. po Mszy świętej o godz. 18.00.
7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze święte połączone z nabożeństwem do NSPJ o godz. 7.30 i 18.00. W piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Chętnych do skorzystania ze spowiedzi świętej zapraszamy od godz. 17.30.
8. Zapraszamy na Mszę świętą połączoną z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca w najbliższą sobotę na godz. 7.30.
9. Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza na rekolekcje wyjazdowe do Warzenka niedaleko Chwaszczyna w dniach od 5 do 7 października więcej informacji i zapisy u ks. Krzysztofa. Temat rekolekcji „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Rekolekcje poprowadzi biblista ks. dr Krzysztof Grzemski.
10. W Kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek świętych Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej.
11. W związku ze zbliżającą się 40. rocznicą wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, taca ze wszystkich Mszy świętych w niedzielę, 7 października br. zostanie przeznaczona na budujące się kościoły papieskie w Archidiecezji Gdańskiej. Okażemy w ten sposób braterską solidarność ze wspólnotami parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie i św. Jana Pawła II w Gdańsku Łostowicach. 
12. Zachęcamy do nabywania nowych numerów prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i kolejnego numeru Galilei.
13. W ostatnim tygodniu zmarli: śp. Urszula Budnick, śp. Marian Kamiński, śp. Janina Pacer, śp. Elżbieta Rusakiewicz, śp. Helena Sawiak i śp. Teresa Sobaszek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Parafia rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Malczewskiego 18, 81-817 Sopot

tel. 690 487 130
nspjsopot@diecezjagdansk.pl

Biuro Parafialne
czynne w godzinach:

Poniedziałek 10.00 - 12.00
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30-17.00

w czasie wakacji
Środa 10.00 - 12.00
Piątek 15.30 - 17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie © Copyright 2017